فهرست ها

میز مرجع مجازی

خدمات مرجع مجازی در کتابخانه عمومی وحدت شهر پاوه فعال است

در این طرح اعضای کتابخانه ها علاوه بر دسترسی به جدیدترین اطلاعات در این پایگاه‌ها، برای ارائه درخواست خود نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند بدون مراجعه حضوری، مقاله یا اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایند.

 اعضا می‌توانند منابع مورد نیاز خود را در پایگاه تأمین منابع علمی مگاپیپر به نشانی اینترنتی https://megapaper.ir جست‌ و جو کرده و آن را از کتابخانه‌های منتخب ارائه‌دهنده خدمات، از طریق پست الکترونیک یا سامانه پرسش از کتابدار، به صورت رایگان، دریافت نمایند.

این پایگاه امکان جستجو در بیش از ۱۲۵ میلیون رکورد منابع دیجیتال شامل ۱۰ نوع مدرک را ایجاد می کند، که مهمترین آنها عبارتند از مقالات ژورنالی لاتین، مقالات کنفرانسی، کتابها و نیز فصل های کتاب و استانداردهای صنعتی، پایان نامه ها مقالات فارسی و گزارشها را دارد.

 

 از این تعداد منابع بیش از ۷۸ میلیون رکورد مربوط به مقالات ژورنالی، بیش از پنج میلیون رکورد مربوط به مقالات کنفرانسی و ۱۳ میلیون رکورد آن مربوط به منابع دیجیتال کتابها و فصلهای آن بوده است.

همچنین بیش از ۲۵۰ هزار رکورد متعلق به استانداردهای علمی صنعتی است که امکان جستجوی این منابع از میان بیش از ۴هزار ناشر، در این پایگاه وجود دارد.

امکان جستجو در پایگاه بر اساس عنوان، نویسنده گان، کلیدواژگان و شناسه های مختلف دیجیتال نیز وجود دارد.

از سویی دیگر، محدود کردن (Filter) نتایج جستجو بر حسب متغیرهای متنوعی از جمله، نوع مدرک، موضوع، سال انتشار، ناشرو  موسسه و انجمن علمی  امکان پذیر است و جستجو در این منابع پایگاه در سریعترین زمان انجام می ‏شود.